Nasi prawnicy opracowali 2 rodzaje umowy pomiędzy
Właścicielem nieruchomości, a firmą zarządzającą (czyli nami):

Umowa najmu z prawem do podnajmu

Stosowana w większości przypadków. Wchodzimy tutaj w rolę najemcy dla Właściciela i podnajmujemy nieruchomość docelowym „podnajmcom”

Na czym to polega

Działania firmy Dochód Pasywny:
Odmalowanie mieszkania i wstawienie mebli \ Profesjonalne urządzenie mieszkania \ Homestaging i sesja zdjęciowa \ Podnajem pokoi
Pełna odpowiedzialność prawna i finansowa za najemców \ Naprawa usterek \ Windykacja płatności \ Eksmisja nieuczciwego najemcy

Korzyścią dla Właściciela mieszkania jest to, że otrzymuje on stały, miesięczny czynsz od Dochód Pasywny w całym okresie umowy najmu. Właściciel mieszkania nie musi zatem wykonywać żadnej pracy związanej z wynajmowaniem mieszkania. Całą odpowiedzialność za najemców (a ściślej mówiąc – „podnajemców”) bierze na siebie Dochód Pasywny. Właściciel cieszy się zatem czysto pasywnym dochodem. Dzięki temu rozwiązuje to szereg problemów właścicieli mieszkań na wynajem.

Korzyść najemców natomiast polega na tym, że mają oni dostępne budżetowe lokum do zamieszkania, czyli pokój. Jest to najtańszy możliwy sposób wynajmu noclegu w Trójmieście dla najemcy, a jednocześnie w dobrym standardzie i doskonałej lokalizacji.

Umowa na zarządzanie najem

Stosowana rzadziej. Wchodzimy tutaj w rolę pośrednika pomiędzy właścicielem a najemcą.

Na czym to polega

W tym przypadku jesteśmy pośrednikiem pomiędzy Właścicielem a Najemcą. Tutaj, tak samo jak przy podnajmie, również bierzemy na siebie całą pracę związaną z zarządzaniem najmem, za którą otrzymujemy wynagrodzenie procentowe od przychodu od Najemcy.

Umowa na zarządzanie najmem jest bardziej korzystna w przypadku właścicieli prowadzących Jednoosobową Działalność Gospodarczą i są VATowcami. W przeciwnym przypadku stosujemy umowy na podnajem.