Wyróżnia nas doświadczenie

…w zarządzaniu najmem

Posiadamy wyspecjalizowane firmy zarządzające najmem w każdym obszarze rynku (wynajem na pokoje, wynajem dla rodzin, kwatery pracownicze).

Wiemy jak zabezpieczyć się przed potencjalnym ryzykiem, takim jak: brak wypłacalności najemcy, zniszczenia, konieczność eksmisji i wiele innych.

Bierzemy zatem odpowiedzialność prawną i finansową za naszych najemców.

…na rynku wtórnym nieruchomości

Sami inwestujemy na tym rynku kupując nieruchomości do własnego portfela inwestycyjnego.

Preferujemy kamienice, bloki z wielkiej płyty oraz domy. Oferujemy możliwości inwestycyjne w każdym z tych typów nieruchomości. Szukamy okazji inwestycyjnych i podnosimy wartość nieruchomości poprzez remonty oraz „know how” w branży wynajmu.

Znamy preferencje różnych grup najemców, ich potrzeby, wyzwania, problemy i oczekiwania. Pozwala to nam optymalnie dobrać nieruchomość pod kątem wielkości, lokalizacji oraz standardu wykończenia.

Jak to działa?

1. Opracowanie wstępnego biznesplanu dla inwestora

Wstępny biznesplan bazuje na przykładowej nieruchomości. Przyjmujemy założenia odnośnie ceny zakupu, kosztów remontu i adaptacji oraz czynszu najmu dla Inwestora. Na tej podstawie wyliczamy zakładaną stopę zwrotu z inwestycji, tak zwany wskaźnik ROI, a w przypadku zakupu na kredyt dodatkowo stopę zwrotu z kapitału, tak zwany wskaźnik ROE. Jeżeli te obliczenia spełniają Twoje preferencje inwestycyjne, podpisujemy odpowiednią umowę o współpracę i następnie przystępujemy do kolejnych kroków

2. Selekcja mieszkań

Dobierzemy odpowiednią nieruchomość. Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia z najemcami, wiemy jakie mieszkanie/dom będzie odpowiedni przede wszystkim dla Klientów czyli Najemców. To oni płacą za usługę wynajmu więc o ich preferencje i potrzeby musimy dbać, aby maksymalizować przychody z najmu. Zadowolony Klient chętnie płaci za usługę, która spełnia jego potrzeby.

3. Sprawdzimy stan prawny

Nieruchomości z rynku wtórnego mogą posiadać różne wzmianki i wpisy w Księgach Wieczystych. Współpracujemy z prawnikami, którzy zajmują się weryfikacją KW i opracowaniem planu eliminacji wpisów.

Często kłopotliwe wpisy w KW są podstawą do negocjacji ceny ze sprzedającym, natomiast ich eliminacja z Księgi Wieczystej często bywa stosunkowo łatwa i do załatwienia jednym aktem notarialnym. Trzeba tylko mieć wiedzę, jak to zrobić.

4. Sprawdzimy stan techniczny

Nasz dział techniczny to specjaliści od remontów, instalacji elektrycznych, grzewczych i innych. Współpracujemy również z firmą specjalizującą się w ekspertyzach technicznych budynków. Pozwala nam to uniknąć kupowania budynków z ukrytymi wadami technicznymi. Możemy również lepiej wycenić przyszły remont oraz pozyskać argumenty do negocjacji ceny ze sprzedającym.

5. Opracowanie finalnego biznesplanu dla Inwestora

Otrzymujesz precyzyjny biznesplan określający wszystkie koszty związane z zakupem, remontem i adaptacją. Biznesplan wylicza stopę zwrotu z inwestycji czyli tak zwany wskaźnik ROI. Dokument ten dodatkowo zawiera kilkuletnią prognozę finansową, bazującą na zakładanym czynszu najmu waloryzowanym inflacją. Uwzględnia również ewentualny zakup na kredyt i w związku z tym wylicza również stopę zwrotu z zainwestowanego kapitału, tak zwany wskaźnik ROE.

Na tym etapie podejmujesz finalną decyzję o zakupie oferowanej nieruchomości.

6. Negocjacja ceny

W Twoim imieniu negocjujemy cenę ze sprzedającym. Musimy uzyskać taką cenę, jaką zakładaliśmy w Biznesplanie.

Tutaj znaczenie mają nasze kompetencje negocjacyjne. Posiadamy doświadczenie w negocjacjach oraz stale poszerzamy naszą wiedzę w tym zakresie. Szukamy argumentów negocjacyjnych, a także rozwiązujemy potencjalne problemy sprzedającego za pomocą innych środków, niż gotówka.

W ten sposób zwiększamy szanse na uzyskanie korzystnej ceny zakupu.

7. Finansowanie inwestycji

Wspomożemy w uzyskaniu kredytowania na tą inwestycję. Współpracujemy z doradcami kredytowymi, którzy ułożą dla Ciebie odpowiednio proces kredytowania, tak aby otrzymać kredyt z możliwie najkorzystniejszymi warunkami.

8. Zakup nieruchomości

Zorganizowanie aktu notarialnego umowy przedwstępnej oraz umowy zakupu, weryfikacja zapisów i warunków zakupu, współpraca z Notariuszem w celu opracowania optymalnego projektu aktu.

Tutaj często znaczenie mają zapisy o warunkach płatności, terminach wydania nieruchomości, wyposażenia pozostawionego w nieruchomości i wielu innych aspektach. Rynek wtórny często pełen jest emocji u sprzedających. Dzięki naszemu doświadczeniu wiemy jak rozmawiać z ludźmi i w sposób empatyczny wyjaśniać wątpliwości. Jesteśmy obecni podczas czynności aktu notarialnego i czuwamy nad całą transakcją.

9. Remont i adaptacja

Opracujemy szczegółowy budżet i harmonogram remontu. Następnie zajmą się nim nasi specjaliści lub zlecimy to jednej z firm z którymi stale współpracujemy.

Naszym zadaniem jest czuwanie nad budżetem i harmonogramem remontu. Na końcu odpowiednio wyposażymy nieruchomość w meble i sprzęt, przeprowadzimy tak zwany „homestaging”, zlecimy sesję zdjęciową oraz spacer 3D.

Wszystko zgodnie z biznesplanem.

10. Umowa najmu z nami

To ten element biznesplanu, który zapewni Ci pasywny dochód w długim terminie.

Podpisujesz umowę najmu z odpowiednią naszą firmą zależnie od typu nieruchomości, jaką zakupiłeś.

Firmy zarządzające najmem to nasze ,wyspecjalizowane spółki. Jesteśmy właścicielami tych firm i to one są płatnikiem czynszu dla Ciebie.

W przypadku mieszkania przeznaczonego na pokoje dla studentów:
JP Estates sp. z o.o., www.jpestates.pl

W przypadku mieszkania przeznaczonego dla rodziny:
Family Rent sp. z o.o., www.familyrent.pl

W przypadku domu/obiektu przeznaczonego na kwatery pracownicze:
Work Hostels sp. z o.o., www.workhostels.pl

Z uwagi na przepisy o podatku VAT, nasi prawnicy opracowali 2 rodzaje umowy pomiędzy Inwestorem a firmą zarządzającą (czyli nami):

01. Umowa najmu z prawem do podnajmu – stosowana w większości
przypadków. Wchodzimy tutaj w rolę najemcy dla Właściciela i
podnajmujemy nieruchomość docelowym „podnajmcom”

02. Umowa na zarządzanie najem – stosowana rzadziej. Wchodzimy tutaj w
rolę pośrednika pomiędzy właścicielem a najemcą.

Oba modele zarządzania najmem zostały szczegółowo wyjaśnione w zakładce „Wynajem ze stałym czynszem”

11. Zakończenie remontu i wydanie nieruchomości

To ostatni etap procesu. Od tej chwili cieszysz się regularnym czynszem płaconym co miesiąc przez nas.

My bierzemy na siebie odpowiedzialność za najemców, windykację płatności, dbanie o stan techniczny nieruchomości, dbanie o obłożenie najemcami i szereg innych czynności. Wszystkie one określone są w umowie z nami. Twoją rolą jest jedynie sprawdzenie stanu konta raz w miesiącu.